Oferta warsztatów, spotkań, prelekcji

Stwórzmy razem wydarzenie inne niż inne!

Możemy wspólnie:

  • popularyzować wiedzę o naszym dziedzictwie kulturowym w ciekawy i przystępny sposób
  • promować książki i czytelnictwo (spotkanie z autorką powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych)
  • poprzez wydarzenie kulturalno-edukacyjne ożywiać lokalną społeczność i spełniać jej potrzeby
  • rozbudzać ciekawość i zachęcać dzieci i młodzież do szukania wiedzy poprzez kontakt z książką.

Poniżej kilka typów spotkań, które z powodzeniem organizowałam do tej pory wraz z bibliotekami, szkołami i centrami kultury. Do każdego z nich spotkanie autorskie w formie rozmowy możemy dołożyć, lub też nie, w zależności od Państwa wizji i możliwości czasowych. Cena wydarzenia nie ulega wtedy zmianie (jak podana w nawiasie), jednak po oszacowaniu doliczymy koszt dojazdu.

  • Warsztaty „Jak żyli Słowianie tysiąc lat temu” dostosowane do wieku grupy. Mogą odbywać się niezależnie od pogody. Formuła łączy poznawanie dziedzictwa kulturowego i kontakt z książką. Zaczynamy od bogato ilustrowanej slajdami i ilustracjami opowieści o życiu codziennym naszych przodków. Następnie, bogatsi o wiedzę, zajmujemy się rozpoznawaniem ziół, przygotowujemy słowiańskie amulety z gliny i tworzymy magiczne lalki motanki. Uczestnicy mogą dotknąć przedmiotów codziennego użytku, poznać wierzenia i poczuć klimat Słowiańszczyzny (cena: 800zł)
  • Warsztaty pisarskie dla dorosłych lub młodzieży, podczas których podzielę się doświadczeniami „praktyka”, podpowiem gdzie szukać inspiracji i jak nie popełniać najczęstszych warsztatowych błędów. Uczestnicy postarają się napisać opowiadanie na sto słów (drabble). (Cena za jednorazowe warsztaty: 800zł. W przypadku cyklu cena do ustalenia).
  • Gra terenowa na motywach powieści „Noc między Tam i Tu”. Uczestnicy wypełniają zręcznościowe oraz logiczne zadania, wcielając się w rolę Bratmiła ratującego siostrę (cena: 1500zł). Do pomocy potrzebowałabym około 5-6 Państwa pracowników, ale z doświadczenia wiem, że będzie to dla nich czysta zabawa 🙂
  • Quest „Wehikuł czasu” na motywach opartej o kulturę wczesnego średniowiecza powieści „Noc między Tam i Tu”, oraz dziejącej się w latach ’90 książki „Emil, kanarek i rudy pies”. Fabuła questu pozwala dzieciom zobaczyć, jak żyli ich rówieśnicy w tych dwóch epokach. (Cena 1500 zł). Tutaj również potrzebnych będzie kilka osób do pomocy w przypilnowaniu uczestników.

Kontakt: krajemar@gmail.com

lub przez FB i Instagram podane w stopce strony